Golf Results

Competition Results

May 2021

  • Friday 21st winner – A Henry 41pts
  • Saturday 15th winner – L Dallis 37pts
  • Friday 14th winner – G Izzard 36pts
  • Saturday 8th winner – H Kirk 40c/b
  • Friday 7th washed out
  • Saturday 1st winner – S Kelly 43pts

April 2021

  • Friday 30th winner – J Yule 39pts
  • Saturday 24th winner – M Holt 37pts
  • Friday 23rd winner – D Wilson 40pts
  • Saturday 17th winner – N Cooke 45pts
  • Friday 16th winner – S Dominello 36pts
  • Saturday 10th winner – G Coleman 41pts
  • Friday 9th winner – R Hetherington 34pts
  • Saturday 3rd winner – J Buckley 37pts
  • Friday 2nd winner – N Cooke 35pts

March 2021

  • Saturday 27th winner – D McPherson
  • Friday 26th winner – J Yule 39pts
  • Saturday 20th washed out
  • Friday 19th washed out
  • Saturday 13th winner – L Byrne 44pts
  • Friday 12th winner – P Dominello 43c/b
  • Saturday 6th winner – M Holt 38c/b
  • Friday 5th winner – M Stow 39pts

February 2021

  • Saturday 27th winner – B Piskulich
  • Friday 26th winner – S Bell 38pts
  • Saturday 20th winner – R Keene 39pts
  • Friday 19th winner – S Bell 37pts
  • Saturday 13th winner – K Wilson 34c/b
  • Friday 12th winner – S Rodger 39pts
  • Saturday 6th winner – R Keene 42pts
  • Friday 5th winner – P Dominello 36pts

January 2021

  • Saturday 30th winner – M Cheneval 66nett
  • Friday 29th – washed out
  • Saturday 23rd winner – B Piskulich 41pts
  • Friday 22nd winner – R Hetherington 40pts
  • Saturday 16th winner – K Pridue 41pts
  • Friday 15th winner G Mitchell 40pts
  • Saturday 9th winner – D McPherson 39pts
  • Friday 8th winner – C Jones 44pts
  • Saturday 2nd winner – R Keene 43pts

December 2020

  • Saturday 26th winner R Keene 40pts
  • Saturday 19th Xmas Ambrose – J Buckley-S Lalor-K Munday-R Scott 55.9c/b
  • Friday 18th winner – Q Munro 44pts
  • Saturday 12th winner – J Buckley 39pts
  • Friday 11th winner – G Harwood 35c/b
  • Saturday 5th winner – L Byrne 41pts
  • Friday 4th winner – R Hetherington 43pts

November 2020

  • Saturday 28th winner – D McPherson 66nett
  • Friday 27th winner – P Shaw 46pts
  • Saturday 21st Springs Invitational winner – G Matthews 41pts
  • Friday 20th winner – M Pendrick 39 c/b
  • Saturday 14th winner – B Auty 38pts c/b
  • Friday 13th winner – R Hetherington 39pts
  • Saturday 7th winner – D McPherson 40pts
  • Friday 6th washed out

October 2020

  • Saturday 31st winner – R Perkins 70nett
  • Friday 30th winner – C Prowse 42pts
  • Saturday 24th winner – A Yam 39pts
  • Friday 23rd winner – G Groizard 43pts
  • Saturday 17th winner – M Starkey 41pts
  • Friday 16th winner – N Ussia 38pts
  • Saturday 10th winner – B Piskulich 40c/b
  • Friday 9th winner – G Izzard 35pts
  • Saturday 3rd winner – L Dallis 39pts
  • Friday 2nd winner – J Yule 42pts

September 2020

  • Saturday 26th winner – P Carr 66nett
  • Club Championships 2020

  • A Grade Club Champion – Rod Scott 5&3

  • A Grade R/U – Michael Holt

  • B Grade Club Champion – Ray Chancellor 3&2

  • B Grade R/U – Steven Oldfield

  • Women’s Club Champion – Louise Lyttle won on the 20th hole

  • Women’s R/U Courtney Cross

  • Friday 25th winner – G Harris 38pts
  • Saturday 19th winner – B Clark 38pts
  • Friday 18th winner – G Izzard 37c/b
  • Saturday 12th winner – S Oldfield 70nett
  • Friday 11th winner – M Dominello 41pts
  • Saturday 5th winner – L Byrne 71nett
  • Friday 4th winner – R Slade 42pts

August 2020

  • Saturday 29th winner – J Crowther 73nett c/b
  • Friday 28th winner – M Pendrick 40pts
  • Saturday 22nd winner – J Lobb 38pts
  • Friday 21st winner – Sam Rodger 39pts
  • Saturday 15th winner – J Lobb 36pts
  • Friday 14th winner – M Pendrick 36c/b
  • Saturday 8th winner – S Brandwood 40 pts
  • Saturday 1st winner – A Lucas 38pts

July 2020

  • Friday 31st winner – J Boyd 34 pts
  • Saturday 25th winner – G Izzard 65nett
  • Friday 24th winner – R Slade 37pts
  • Saturday 18th winner – R Chancellor 40pts
  • Friday 17th winner – V Frangos 41pts
  • Saturday 11th winner – M Dries 35pts c/b
  • Friday 10th winner – M Lyttle 36pts
  • Saturday 4th winner – R Keene 39pts
  • Friday 3rd winner – P Pratt 39pts

June 2020

  • Saturday 27th winner – K Paull 70nett
  • Friday 26th winner – C Jones 35c/b
  • Saturday 20th winner – K Pride 39pts
  • Friday 19th winner – S Rodger 36pts
  • Saturday 13th winner – L Hughes 42pts
  • Friday 12th winner – P Steigler 39pts
  • Saturday 6th winner – B Chermside 35c/b
  • Friday 5th winner – S Wylie 39pts

May 2020

  • Saturday 30th winner – C Abbott 37pts
  • Friday 29th winner – M Pendrick 40pts
  • Saturday 23rd winner – J Lobb 37pts
  • Friday 22nd winner – D Pomeroy 37pts
  • Saturday 16th winner – J Lobb 43pts
  • Friday 15th winner – G Harris 42pts
  • Saturday 9th winner – C Cross 39pts
  • Friday 8th winner – M Pendrick 37pts

March 2020

  • Saturday 28th winner – M Thurley 70nett
  • Friday 27th winner – K Perring 35pts
  • Saturday 21st winner – S Wolf 41pts
  • Friday 20th winner – P Shaw 38c/b
  • Saturday 14th winner – R Keene 35pts
  • Friday 13th winner – Q Munro 36pts
  • Saturday 7th winner – B Auty 42pts
  • Friday 6th winner – C Jones 29pts

February 2020

  • Saturday 29th winner – S Oldfield 67nett
  • Friday 28th winner – S Rodger 38pts
  • Saturday 22nd winner – B Auty 42pts
  • Friday 21st winner – Q Munro 37pts
  • Saturday 15th winner – A Dunford 41pts
  • Friday 14th winner – A Radcliffe 35pts
  • Saturday 8th washed out
  • Friday 7th washed out
  • Saturday 1st winner – M Warne 37c/b

January 2020

  • Friday 31st winner – B Greenaway 46pts
  • Saturday 25th winner – D Smith 70 nett
  • Friday 24th winner – S Rodger 41pts
  • Saturday 18th winner – R Chancellor 34pts
  • Friday 17th cancelled due to rain
  • Saturday 11th winner – N Genge 40pts
  • Friday 10th winner – P Shaw 39c/b
  • Saturday 5th winner – S Lalor 37pts
  • Friday 4th winner – B Piskulich 44c/b

December 2019

  • Saturday 28th winner – G McPherson 73nett
  • Friday 27th winner – M Canning 50pts
  • Saturday 21st winner – J Buckley 37pts
  • Friday 20th winner – D Luttrell 30pts
  • Saturday 14th winners Xmas Ambrose – J Buckley S Lalor S Oldfield  K Munday  R Scott
  • Friday 13th winner – A Webster 38pts
  • Saturday 7th winner – M Holt 41pts

November 2019

  • Saturday 30th winner – J Canning 69nett
  • Friday 29th winner – D Parker 44pts
  • Saturday 23rd winner – M Holt 40pts
  • Friday 22nd winner – J Stewart 43pts
  • Saturday 16th winner – M Holt 38pts
  • Friday 15th winner – D Luttrell 43pts
  • Saturday 9th winner – B Piskulich +4
  • Friday 8th winner – T Smith 34pts
  • Saturday 2nd winner – S Lalor 40pts
  • Friday 1st winner – J Boyd 43pts

October 2019

  • Saturday 26th winner – S Lalor 67nett
  • Friday 25th winner – J Canning 44pts
  • Saturday 19th winner – M Walls 38pts
  • Friday 18th winner – D Luttrell 39pts
  • Saturday 12th winner – J Buckley 34pts
  • Friday 11th winner – D Parker 37pts
  • Saturday 6th winner – H Schricker 37pts
  • Friday 5th winner – D Pomeroy 39pts

September 2019

  • Saturday 28th winner – I Cho 71nett
  • Friday 27th winner – C Tweedie 41pts
  • Saturday 22nd winner – R Keene 39c/b
  • Friday 21st winner – D Pomeroy 37c/b
  • Saturday 14th winner – S Lalor 33pts
  • Friday 13th winner – M Lindley 41pts
  • Saturday 7th winner – J Buckley 31pts
  • Friday 6th winner – P Dominello 36pts

August 2019

  • Saturday 31st – cancelled due to weather
  • Friday 30th – cancelled due to weather
  • Saturday 24th winner – D McPherson 36pts
  • Friday 23rd winner – M Lyttle 40pts
  • Saturday 17th winner – L Dallis 40pts
  • Friday 16th winner – D Noonan 35pts
  • Saturday 10th winner – B Piskulich 38pts
  • Friday 9th winner – M Pendrick 39pts
  • Saturday 3rd winner – J Canning 37pts
  • Friday 2nd winner – N Wilson 34c/b

July 2019

  • Saturday 27th winner J Buckley 75nett
  • Friday 26th winner – P Dominello 43pts
  • Saturday 20th winner – L Dallis 37pts
  • Friday 19th winner – G Barnett-Smith 35pts
  • Saturday 13th winner – L Dallis 36pts
  • Friday 12th winner – D Luttrell 37 pts
  • Saturday 6th winner – N Genge 42pts
  • Friday 5th winner – C Tweedie 36pts

June 2019

  • Saturday 29th winner – B Piskulich 74 nett c/b (Richard Keene – Hole in one 10th)
  • Friday 28th winner – R Allen 34pts
  • Saturday 22nd winner – F Gurren 37pts
  • Friday 21st winner – W McMurray 36c/b
  • Saturday 15th winner – N Russell 38pts
  • Club Championships 2019

  • A Grade Club Champion – Rod Scott 3&2

  • A Grade R/U – Michael Holt

  • B Grade Club Champion – Steven Oldfield 2 up

  • B Grade R/U – Jeff Canning

  • Friday 14th winner – S Gentle 37pts
  • Saturday 8th winner – P Mamo 38pts c/b
  • Friday 7th winner – G Lang 43 pts
  • Saturday 1st winner – S Lalor 31pts

May 2019

  • Friday 31st winner – G Barnett-Smith 36pts
  • Saturday 25th winner – S Oldfield 69nett
  • Friday 24th winner – L Lyttle 39c/b
  • Saturday 18th winner – J Canning 70nett
  • Friday 17th winner – K Perring 35pts
  • Saturday 11th winner – R Chancellor 35pts
  • Friday 10th winner – K Thacker 39pts
  • Saturday 4th winner – R Chancellor 38pts
  • Friday 3rd winner – Kris Jones 36c/b

April 2019

  • Saturday 27th winner – S Lalor 69nett
  • Friday 26th winner – S Lentini 41pts
  • Saturday 20th winner – S Lalor 38pts
  • Friday 19th winner – D Creighton 41pts
  • Saturday 13th winner – R Chancellor 40pts
  • Friday 12th winner – G Harris 38pts
  • Saturday 6th winner – C Blinman 41pts
  • Friday 5th winner – S Gentle 31pts

March 2019

  • Saturday 30th washed out
  • Friday 29th winner – R Thomson 40pts
  • Saturday 23rd winner – R Keene 35pts
  • Friday 22nd winner – S Gentle 38pts
  • Saturday 16th winner – B Clark 36pts
  • Friday 15th winner – S Dominello 44 pts
  • Saturday 9th winner – B Goldsworthy 42pts
  • Friday 8th winner – C Jones 38pts
  • Saturday 2nd  winner – R Keene 37pts
  • Friday 1st  winner – T Davies 41pts

February 2019

  • Saturday 23rd winner – D McPherson 78nett
  • Friday 22nd winner – R Allen 45pts
  • Saturday 16th winner – R Chancellor 39pts
  • Friday 15th winner – M Pendrick 40pts
  • Saturday 9th winner – L Dallis 37pts
  • Friday 8th Winner – A Webster 47pts
  • Saturday 2nd Winner – L Dallis 38pts c/b
  • Friday 1st Winner – C Stahl 43pts

January 2019

  • Saturday 26th Winner – B Clarke 38c/b
  • Friday 25th  Winner – C Jones 41pts
  • Saturday 19th winner – D McPherson 42pts
  • Friday 18th winner – C Jones 44pts
  • Saturday 12th winner – R Keene 40pts
  • Friday 11th winner – A Webster 43pts
  • Saturday 5th winner – J Buckley 36pts
  • Friday 4th winner – M Lyttle 44pts

December 2018

  • Saturday 29th winner – K Stirrat 66nett
  • Friday 28th winner – A Bruckshaw 38pts
  • Saturday 22nd winner – L Dallis 35pts
  • Friday 21st winner – S Gentle 38pts
  • Saturday 15th winners Ambrose – B Auty, M Auty, R Chancellor & P Hardy 49nett
  • Friday 14th winner – C Jones 42pts
  • Saturday 8th winner – D Grave 39pts
  • Friday 7th winner – P Pratt 42pts
  • Saturday 1st winner – B Auty 39pts

November 2018

  • Saturday 24th winner – I Cho 38pts
  • Friday 23rd winner – R Allen 40pts
  • Saturday 17th winner – S Lalor 36pts
  • Friday 16th winner – P Guest 41pts
  • Saturday 10th winner – M Auty 36pts
  • Invitational winner – P Hardy 34pts
  • Friday 9th winner – C Jones 39pts
  • Saturday 3rd winner – B Auty 44pts
  • Friday 2nd winner – D Luttrell 41 pts

October 2018

  • Saturday 27th winner – R Keene 36pts
  • Friday 26th winner – C Jones 34pts
  • Saturday 20th winner – D Grave +1
  • Friday 19th winner – S Gentle 41pts
  • Saturday 13th winner – R Keene 31c/b
  • Friday 12th winner – S Gentle 38pts
  • Saturday 6th washed out
  • Friday 5th washed out

September 2018

  • Saturday 29th winner – M McLennon 69nett
  • Friday 28th winner – M Poe 43pts
  • Saturday 22nd winner – P Martin 38pts
  • Friday 21st winner – C Jones 37pts
  • Saturday 16th winner – D Pedzikiewicz  39pts
  • Saturday 8th winner – L Dallis 34pts
  • Friday 7th winner – S Dominello 47pts
  • Saturday 1st winner – G Clark 38pts

August 2018

  • Friday 31st winner – R Papps 44pts
  • Saturday 25th winner – P Hardy 73nett
  • Friday 24th winner – S Gentle 39pts
  • Saturday 18th winner – P Hardy 43pts
  • Friday 17th winner – P Savory 43pts
  • Saturday 11th winner – R Chancellor 36pts
  • Friday 10th winner – T Davies 41 pts
  • Saturday 4th winner – C Blinman 35pts
  • Friday 3rd winner – P Pratt 38pts

July 2018

  • Saturday 28th winner – B Clark 73nett
  • Friday 27th winner – P Pratt 37pts
  • Saturday 21st winner – B Clark 36
  • Friday 20th winner – G Harwood 36c/b
  • Saturday 14th winner – A Campbell 38pts
  • Friday 13th winner – S Lentini 37pts
  • Saturday 7th winner – R Chancellor 32pts
  • Friday 6th winner – P Dominello 36pts

June 2018

  • Saturday 30th winner – B Clark 74nett
  • Friday 29th winner – N Wilson 35pts
  • Saturday 23rd winner – C Blinman 32pts
  • Friday 22nd winner – C Jones 36pts
  • Saturday 16th winner – M Tyson 35pts
  • Friday 15th winner – T Davies 41pts
  • Saturday 9th winner – P Martin 35pts
  • Friday 8th winner – C Jones 39pts
  • A grade Club Champion 2018 – Jeff Buckley – 3&2

  • A grade R/U – Rod Scott

  • B grade Club Champion Ray Chancellor 6&4

  • B grade R/U – David McPherson

  • Saturday 2nd winner – M Holt 34pts
  • Friday 1st winner – A Webster 37pts

May 2018

  • Saturday 26th winner – A Tregent 72nett
  • Friday 25th winner – R Allen 38c/b
  • Saturday 19th winner – B Clark 73nettc/b
  • Friday 18th winner – J Holmquest 42c/b
  • Saturday 12th winner – B Auty 76c/b
  • Friday 11th winner – H Denning 40pts
  • Saturday 5th winner – R Chancellor 34c/b
  • Friday 4th winner – K Perring 39c/b

April 2018

  • Saturday 28th winner – R Keene 37pts
  • Friday 27th winner – P Pratt 38pts
  • Saturday 21st winner – R Keene 37pts
  • Friday 20th winner – P Shaw 39pts
  • Saturday 14th winner – B Willet 39pts
  • Friday 13th winner – D McPherson 44pts
  • Saturday 7th winner – N Genge 35pts

March 2018

  • Saturday 31st winner – J Searle 63nett
  • Friday 30th winner – M Stonehouse 38pts
  • Saturday 24th winner  – R Keene 39pts
  • Saturday 17th winner – C Blinman 38pts
  • Friday 16th winner – P Dominello 40pts
  • Saturday 10th winner – R Chancellor 38pts
  • Friday 9th winner – N Bowen 41pts
  • Saturday 3rd winner – L Dallis 40pts
  • Friday 2nd winner – P Shaw 40pts

February 2018

  • Saturday 24th winner – M Holt 72nett
  • Friday 23rd winner – T Smith 39pts
  • Saturday 17th winner – R Glyn 39pts c/b
  • Friday 16th winner – R Allen 43pts
  • Saturday 10th winner – N Genge 37pts
  • Friday 9th winner – S Gentle 40pts
  • Saturday 3rd winner – B Vidler 37pts
  • Friday 2nd winner – D McPherson 37pts

January 2018

  • Saturday 27th winner – S Lalor 69nett
  • Friday 26th winner – S Rodger 40pts
  • Saturday 20th winner – D McPherson 39pts
  • Friday 19th winner – J Radcliffe 51pts
  • Saturday 13th winner – D Grave 39pts c/b
  • Friday 12th winner – M Lindley 41pts
  • Saturday 6th winner – J Neil 44pts (Bruce Clark – Hole in one 10th)
  • Friday 5th winner – R Lamont 42pts

December 2017

  • Saturday 30th winner – B Garwood 70nett
  • Friday  29th winner – J Searle 41pts
  • Saturday 23rd winner – K Thacker 41pts
  • Saturday 16th Ambrose winners D McPherson – J Searle – K Thacker – J Ashton – 55.5
  • Friday 15th winner – S Gentle 41pts
  • Saturday 9th winner – C Blinman 40pts
  • Friday 8th winner – S Gentle 44pts
  • Saturday 2nd winner – P Jefferson +4
  • Friday 1st winner – W Houston 39pts

November 2017

  • Saturday 25th winner – D Neil 70nett
  • Friday 24th winner – M Little 38pts
  • Saturday 18th winner – J Neil 42pts
  • Friday 17th winner – C Mulhearn 42pts
  • Saturday 11th winner – M Holt 34pts
  • Friday 10th winner – D Pomeroy 38pts c/b
  • Saturday 4th winner – M Holt 36pts
  • Friday 3rd winner – D Luttrell 41pts

October 2017

  • Saturday 28th winner – B Clark 71nett
  • Friday 27th winner – W Houston 40pts
  • Saturday 21st winner – J Searle 38pts
  • Saturday 14th winner – C Clark
  • Friday 13th winner – M Lindley 41pts
  • Saturday 7th – Springs Invitational D Grave 39pts
  • Friday 6th winner W Houston 43pts

September 2017

  • Saturday 30th winner – J Fahey 71nett
  • Friday 29th winner – D Pomeroy 43pts
  • Saturday 23rd winner – N Bagot 40pts
  • Friday 22nd winner – C Tweedie 40pts
  • Saturday 16th winner – S Lalor 39pts
  • Friday 15th winner – M Lyttle 43pts
  • Saturday 9th winner – D McPherson 37pts
  • Friday 8th winner – W Houston 48pts
  • Saturday 2nd winner – D Grave 38pts
  • Friday 1st winner – S Folkard 38c/b

August 2017

  • Saturday 26th winner – S Devlin 71nett
  • Saturday 19th winner – B Auty 33pts
  • Friday 18th winner – M Lyttle 36c/b
  • Saturday 12th winner – P Hardy 34pts
  • Friday 11th winner – D Pomeroy 38pts
  • Saturday 5th winner – S Lalor 37pts
  • Friday 4th winner – D Pomeroy 36pts

July 2017

  • Saturday 29th winner – D Pedzikiewicz 75nett
  • Friday 28th winner – Wayne Houston 32pts
  • Saturday 22nd winner – D McPherson 37pts
  • Friday 21st winner – T Smith 36pts
  • Saturday 15th winner – C Blinman 37pts c/b
  • Friday 14th winner – D McPherson 32pts
  • Saturday 8th winner – D Neil 36pts c/b
  • Friday 7th winner – P Shaw 36pts c/b
  • Saturday 1st winner – D McPherson 73nett

June 2017

  • Friday 30th winner – A Radcliffe 37pts
  • Saturday 24th winner – J Neil 46pts
  • Friday 23rd winner – M Lindley 40pts
  • Saturday 17th winner – C Blinman 37pts c/b
  • Friday 16th winner – C Tweedie 28pts
  • Satuday 3rd winner – D Neil 38pts
  • Friday 2nd winner – R Lamont 40pts

May 2017

  • A grade Club Champion – Rod Scott – 3&1

  • A grade R/U – Richard Keene

  • B Grade Club Champion – Jeff Canning – 4&3

  • B Grade R/U – Paul Hardy

  • Saturday 27th winner – M Holt
  • Friday 26th winner – P Savory 41pts
  • Saturday 20th – washed out
  • Friday 19th winner – R Allen 28pts
  • Saturday 13th winner – J Sheppard 66nett
  • Friday 12th winner – R Allen 40pts
  • Saturday 6th winner – J Canning 70nett
  • Friday 5th winner – D Pomeroy – 41pts

April 2017

  • Saturday 29th winner – S Maytom 38pts
  • Friday 28th winner – M Lyttle 40pts
  • Saturday 22nd winner R Keene 40pts
  • Friday 21st winner –  S Buckley 40pts
  • Saturday 15th winner – P Martin +2
  • Friday 14th winner – S Gentle 34pts
  • Saturday 8th winner – B Auty 36pts
  • Friday 7th winner – D McPherson 25pts
  • Saturday 1st winner – P Martin 36pts

March 2017

  • Saturday 25th winner – P Martin 37pts
  • Saturday 11th winner – D Neil 36pts
  • Friday 3rd winner – J Boyd 47pts

February 2017

  • Saturday 25th winner – M Holt 35pts
  • Friday 24th winner – K Munday 40pts
  • Saturday 18th winner – S Conroy 36pts
  • Friday 17th winner – R Lamont 42pts
  • Saturday 11th winner – M Holt 40pts
  • Friday 10th winner – R Allen 44pts
  • Saturday 4th winner – N Esubio 38pts
  • Friday 3rd winner – M Lindley 44pts

January 2017

  • Saturday 28th winner – R Martland 37c/b
  • Friday 27th winner – G Harris 44pts
  • Saturday 21st winner – I Orr 41pts
  • Friday 20th winner – S Rodger 41pts
  • Saturday 14th winner – L McMurray 39pts c/b
  • Friday 13th winner – C Tweedie 39pts
  • Saturday 7th winner – P Jefferson 37pts
  • Friday 6th winner – S Andrews 35pts

December 2016

  • Saturday 31st winner – R Martland 67nett
  • Friday 30th winner – B Patterson 38pts
  • Saturday 24th winner – B Auty 42pts (Les Dallis hole in one 16th)
  • Friday 23rd winner – N Stojanovski 44pts
  • Saturday 10th winner – Rosemary Martland 38pts
  • Friday 9th winner – A Ross 46pts
  • Saturday 3rd winner – Rosemary Martland 38pts
  • Friday 2nd winner – G Montgomery 38pts

November 2016

  • Saturday 26th winner – R Chancellor 67 nett
  • Friday 25th Tiger tee champion 2016 D Luttrell
  • Friday 25th winner – T Smith 38pts
  • Saturday 19th winner – R keene 36pts
  • Friday 18th winner – T Smith 44pts
  • Saturday 12th winner – G Willard 34pts
  • Saturday 5th winner – B Auty 38pts
  • Friday 4th winner – P Shaw 42pts

October 2016

  • Saturday 29th winner – D Smith 68 nett
  • Friday 28th Tiger tees – S Dominello 37pts
  • Friday 21st winner – M Smith 40pts
  • Saturday 15th winner – N Genge 40pts
  • Friday 14th winner – S Rodger 37pts
  • Saturday 8th winner – D Parker 42pts
  • Friday 7th winner T Smith 36pts
  • Saturday 1st winner – G Kim 36pts

September 2016

  • Saturday 24th winner – D Burns 75 nett
  • Friday 23rd Tiger Tee Day winner – G Harris 31pts
  • Saturday 17th winner – E Sleeman 43pts
  • Friday 16th winner – A Clarke 35pts
  • Saturday 10th winner – P Bamforth 36pts
  • Friday 9th winner – M Lindley 41 pts
  • Saturday 3rd winner – S Hoyland 32pts

August 2016

  • Saturday 27th winner – B Clark 75 nett
  • Friday 26th winner – J Boyd 42pts
  • Saturday 20th winner – S lalor 37pts
  • Friday 19th Tiger Tee Day winner – G Harris 44pts
  • Saturday 13th winner – M Doenau -1
  • Friday 12th winner – D Pomeroy 32pts
  • Saturday 6th winner – B Auty 38pts
  • Friday 5th winner – S McDonald 34pts

July 2016

  • Saturday 30th winner – R Chancellor 73nett
  • Friday 29th Tiger Tee Day Winner – A Papas 36pts
  • Saturday 23rd winner –  D Stevens 36pts
  • Friday 23rd winner – J Boyd 34pts
  • Saturday 16th Springs Invitational M Holt 33c/b
  • Friday 15th winner – G Palmer 35pts
  • Saturday 9th winner – J Canning 37pts
  • Saturday 2nd winner – B Clark 34pts
  • Friday 1st winner – S Piggot 38pts

June 2016

  • Saturday 25th  winner – I Cho 74nett
  • Friday 24th Tiger Tee Challenge winner – A Davies 41pts
  • Saturday 18th winner – R Chancellor 32pts
  • Friday 17th winner – D Luttrell 37pts
  • Saturday 11th winner – S Lalor 40pts
  • Friday 10th winner – C Jones 39pts
  • Friday 3rd winner – A Clarke 36pts